Podróż samolotem, szczególnie długodystansowa, może być stresująca. Aby zminimalizować stres i dyskomfort, warto zadbać o odpowiedni ubiór. Poniżej znajdziesz kilka porad, jak wybrać odpowiedni strój na podróż samolotem.

UBIERZ SIĘ KOMFORTOWO

Nie ma nic gorszego niż podróżowanie w ubraniach, które krępują ruchy i uciskają ciało. Dlatego wybierając strój na podróż samolotem, postaw na wygodę. W zależności od indywidualnych preferencji, możesz wybrać luźne spodnie i koszulę, dresy, czy legginsy i oversizowy sweter. Ważne, aby materiał nie poskręcał się w trakcie lotu i nie powodował otarć skóry.

UNIKAJ CIĘŻKICH I SKOMPLIKOWANYCH ELEMENTÓW STROJU

Ciągłe przepakowywanie się w trakcie lotu znacznie może utrudnić podróż, dlatego unikaj ubrań z wieloma kieszeniami, łączonych panelek i niewygodnych zamków. Optymalne będą jednowarstwowe spodnie i koszule bez zbędnych zdobień.

UBIERAJ WARSTWOWO

Temperatura w kabinie samolotu potrafi się znacznie zmieniać. W jednej chwili jest za gorąco, a już po chwili odczuwasz chłód. Dlatego dobrym pomysłem jest wybranie strój warstwowy. Na początku lotu będzie odpowiednie lekkie ubranie, a jeśli będziesz czuł się zbyt zimno, w ciągu kilku minut założysz dodatkową warstwę.

POSTAW NA EKOLOGIĘ

Podczas podróży samolotem o wiele łatwiej dać radę z jednym ubiorem. Dlatego, jeśli chcesz zminimalizować swoje zużycie wody i energii potrzebne do prania ubrań, postaw na stroje z ekologicznych materiałów. Koszule z bambusa lub konopi, ubrania z bawełny organicznej i wełny to świetne alternatywy dla tradycyjnych materiałów.

DODAJ AKCESORIA

Ostatnie uzupełnienie stylizacji podczas lotu to wygodne buty i akcesoria. Wybierz wygodne buty sportowe, slip ony lub klapki z miękką podeszwą, aby ułatwić sobie wyrzucanie butów podczas kontroli bezpieczeństwa. Do gustu ci mogą przypadną również kaptury, pojemne torby i paski.