Transport drogowy jest aktualnie zdecydowanie najpopularniejszą formą transportu publicznego. Transport jest pojęciem szeroko rozumianym, jednak chodzi tutaj głównie o przewóz ludzi bądź też przewóz towarów we wskazane miejsce. Aby wykonywać pracę przewoźnika transportu drogowego należy posiadać odpowiednią licencję. Tak jak wszystko posiada przepisy, tak i ma je transport drogowy przepisy.

transport drogowy przepisy

Kto wydaje licencje na transport drogowy to jedno z najpowszechniejszych pytań, na które możemy się natknąć przeglądając fora zawierające działy o tematyce transport drogowy przepisy. Wejście w posiadanie takowej licencji nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

kto wydaje licencje na transport drogowy

Licencja na transport drogowy nie jest dla każdego, o czym boleśnie można się przekonać starając się takową licencję “wyrobić”. Najważniejszą zasadą jest spełnienie wszystkich określonych warunków, które są niezbędne do wydania licencji na świadczenie usług z zakresu transportu drogowego. Wracając jednak do meritum i odpowiadając na pytanie kto wydaje licencje na transport drogowy – wydaje ją starostwo powiatowe.