Transport lotniczy

Kto wydaje licencje na transport drogowy? Transport drogowy przepisy

Kto wydaje licencje na transport drogowy? Transport drogowy przepisy

mar 21, 2018

Transport drogowy jest aktualnie zdecydowanie najpopularniejszą formą transportu publicznego. Transport jest pojęciem szeroko rozumianym, jednak chodzi tutaj głównie o przewóz ludzi bądź też przewóz towarów we wskazane miejsce. Aby wykonywać pracę przewoźnika transportu drogowego należy posiadać odpowiednią licencję. Tak jak wszystko posiada przepisy, tak i ma je transport drogowy przepisy.

transport drogowy przepisy

Kto wydaje licencje na transport drogowy to jedno z najpowszechniejszych pytań, na które możemy się natknąć przeglądając fora zawierające działy o tematyce transport drogowy przepisy. Wejście w posiadanie takowej licencji nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

kto wydaje licencje na transport drogowy

Licencja na transport drogowy nie jest dla każdego, o czym boleśnie można się przekonać starając się takową licencję “wyrobić”. Najważniejszą zasadą jest spełnienie wszystkich określonych warunków, które są niezbędne do wydania licencji na świadczenie usług z zakresu transportu drogowego. Wracając jednak do meritum i odpowiadając na pytanie kto wydaje licencje na transport drogowy – wydaje ją starostwo powiatowe.