Transport drogowy jest aktualnie najpopularniejszą formą przemieszczenia towarów bądź też ludzi w miejsca docelowe. Co to jest transport drogowy? To pytanie zadaje sobie wiele osób.

co to jest transport drogowy

Na pierwszy rzut oka wszyscy wiemy co to jest transport drogowy, jednakże mały odsetek społeczeństwa faktycznie zna definicję tego terminu. Transport drogowy jest ściśle związany z przewoźnikami drogowymi. Zezwolenia na transport drogowy może posiadać przewoźnik, który jest przedsiębiorcą będącym w stanie wykonywać działalność gospodarczą z tego właśnie zakresu.

Zezwolenia na transport drogowy

Zezwolenia na transport drogowy są obowiązkowe i wymagane od wszystkich przeoźników. Zezwolenie można uzyskać jeśli jest się przedsiębiorcą, który posiada rzeczywistą i stałą siedzibę w jednym z państw należących do Unii Europejskiej. Warunków jest oczywiście więcej, między innymi zdolność finansowa, kompetencje zawodowe, liczba i jakość zatrudnianych kierowców oraz osób, które nie są zatrudnione w firmie jednakże wykonują one przewóz na rzecz tej właśnie firmy – takie osoby nie mają zakazu wykonywania czynności jako kierowca.