ZDJĘCIA Z SAMOLOTÓW – JAK ROBIĆ IMPONUJĄCE FOTOGRAFIE W TRAKCIE PODRÓŻY?

Jeśli planujesz dłuższą podróż samolotem, to wykorzystaj tę okazję i zrób kilka niezapomnianych zdjęć z lotu ptaka. Warto pamiętać, że takie fotografie mogą być bardzo różnorodne i stanowić ciekawą alternatywę dla klasycznych “turystycznych” zdjęć. Jak więc robić imponujące zdjęcia podczas lotu samolotem?

  1. WYBIERZ ODPOWIEDNIE MIEJSCE W SAMOLOCIE

Nie każde miejsce w samolocie jest równe, jeśli chodzi o perspektywę podczas robienia zdjęć. Najlepiej wybrać jednak te, które znajdują się przy oknie. Warto także pamiętać, że najlepsze zdjęcia z samolotu można robić w godzinach wieczornych – kiedy jest już ciemno lub na wschodzie słońca.

  1. KOŁYSZENIE, HAŁAS I OŚWIETLENIE

Pamiętaj, że robienie zdjęć podczas lotu samolotu nie jest łatwe. Podczas lotu, samolot mocno kołysze, co może przeszkadzać przy skupieniu się na fotografowaniu. Dodatkowo, hałas wewnątrz samolotu może utrudnić nam wybór właściwych ustawień aparatu. Ważne jest również oświetlenie – warto ustawić balans bieli na tryb “dzień” lub “słonecznie”, aby zdjęcia nie były za źle naświetlone.

  1. KOMPOZYCJA ZDJĘCIA

Podczas robienia zdjęć z samolotu warto pamiętać o odpowiedniej kompozycji zdjęcia. Najlepiej zadbać o to, aby na zdjęciach pojawiały się interesujące elementy krajobrazu – np. góry, miasta, rzeki lub morza. Dobrze też, aby były one połączone w ciekawe kompozycje.

  1. USTAWIENIA APARATU

Dobrze, aby przed lotem przejrzeć instrukcję obsługi swojego aparatu i zapamiętać najważniejsze ustawienia. Podczas robienia zdjęć z samolotu warto skorzystać z trybu automatycznego, ale warto też wiedzieć, jak zmieniać ustawienia, takie jak ISO czy przysłona.

  1. WYKORZYSTAJ PROGRAMY DO EDYCJI ZDJĘĆ

Podczas podróży samolotem czasami nie jesteśmy w stanie zrobić idealnego zdjęcia. Na szczęście istnieją różne programy, które pozwalają na “poprawienie” zdjęć i dodanie im nieco charakteru. Warto zatem po powrocie z podróży przejrzeć swoje zdjęcia i wybrać te najlepsze, a następnie poddać je edycji.

Podsumowując – robienie zdjęć z samolotu może być ciekawym doświadczeniem. Warto jednak przygotować się do tego, aby zdjęcia były naprawdę imponujące. Nie zapominajmy o wyborze odpowiedniego miejsca, pracy z aparatem i kompozycji zdjęcia. Warto także po powrocie z podróży przejrzeć swoje zdjęcia i wykorzystać programy do ich edycji, aby stały się jeszcze bardziej interesujące.