Różnorodność destynacji na romantyczne podróże samolotem

Planowanie romantycznej podróży z pewnością jest nie lada wyzwaniem, jednak warto przemyśleć najciekawsze opcje i wybrać destynację, która spełni nasze oczekiwania. Romantyczna podróż samolotem pozwoli na oderwanie się od codzienności, zwiększenie bliskości z drugą połówką oraz zapewnienie niezapomnianych wspomnień. Oto lista najciekawszych destynacji na romantyczne podróże samolotem.

  1. Włochy – romantyzm po włosku

Najlepszą destynacją dla romantycznych podróżników będą bez wątpienia Włochy. To kraj, który jest związany z miłością, sztuką i kulturą. Słynne romańskie katedry, wąskie uliczki, piękne parki i zabytki, zapierające dech w piersiach krajobrazy, a przede wszystkim doskonałe jedzenie i wino – wszystko to sprawi, że podróż samolotem do Włoch to doskonały pomysł na romantyczną podróż.

Włochy to także doskonała okazja do przeżycia niezapomnianej przygody – wspinaczka po Dolomitach, jazda gondolą, wizyta w Weronie – mieście Romea i Julii, której miłość stała się synonimem namiętności.

  1. Grecja – romantyczne piękno wysp

Drugą najlepszą destynacją na romantyczne podróże samolotem są greckie wyspy. Milos, Santorini, Zakynthos – to tylko niektóre z pięknych wysp, które warto zobaczyć podczas romantycznej podróży. Wyspy te są nie tylko piękne i malownicze, ale oferują także wiele plaż, które są doskonałe dla zakochanych par.

Pomysłem na niezapomnianą przygodę jest także wypożyczenie jednego z greckich jachtów i przepłynięcie kilku kolejnych przepięknych wysp.

  1. Francja – miłość w Paryżu

Z podróżą do Francji kojarzy się nam przede wszystkim Paryż – miasto miłości. Właśnie tam można poczuć się jak bohaterzy romantycznych filmów, spacerując nad Sekwaną lub znajdując się na szczycie Wieży Eiffla. Oprócz Paryża warto też zobaczyć piękne miasta jak Nicea, Marsylia czy Bordeaux.

Romantyczny wypad we Francji to także doskonała okazja do spróbowania francuskich specjałów kulinarnych i win, a także do obejrzenia tamtejszych pięknych krajobrazów.

  1. Seszele – egzotyczna przygoda

Podróżujący z wyboru, którzy chcą połączyć romantyzm z egzotyką, powinni wybrać Seszele. Te wspaniałe wyspy to raj na ziemi z kolorowymi plażami, turkusowym morzem i tropikalną przyrodą.

Romantyczna kolacja przy zachodzie słońca, wakacyjne wakacje w luksusowym kurorcie, koronkowe wodospady, nurkowanie w rafach koralowych – to tylko niektóre z atrakcji, które oferują Seszele.

  1. Chorwacja – romantyczna przygoda nad Adriatykiem

Dla par, które nie chcą jechać zbyt daleko, ale chcą poczuć prawdziwy romantyzm, Chorwacja będzie idealnym wyborem. Właśnie tu można się zrelaksować nad pięknymi plażami, zobaczyć malownicze krajobrazy i poczuć się jak w filmowym wakacyjnym kinie.

Miejscami warte odwiedzenia są Dubrownik, Split czy Zadar. Czereśnie na torcie to wypożyczenie prywatnej łodzi i przepłynięcie podziwiając adriatyckie widoki.

Podsumowanie

Podróż samolotowa z pewnością wprowadzi nas w romantyczny nastrój. Włochy, Grecja, Francja, Seszele i Chorwacja to tylko kilka z wielu możliwych destynacji, które spełnią największe marzenia o romantycznej podróży w zaciszu dla dwojga. Każda z tych destynacji posiada swoje niepowtarzalne piękno, które spędzą najsłodszy czas podczas romantycznej podróży.