Porównanie cen paliwa na Ukrainie – jakie są różnice między stacjami?

Od lat Ukraina boryka się z problemem wzrostu cen paliwa, który negatywnie wpływa na sytuację finansową przeciętnych obywateli kraju. Dlatego też coraz więcej kierowców przeprowadza dokładne porównanie cen na stacjach, aby wybrać te najbardziej korzystne dla swojego portfela. W tym artykule przedstawimy wyniki naszych badań i pokażemy, jakie są różnice między stacjami benzynowymi w Ukrainie.

Śledząc cenę paliw na Ukrainie, zauważyliśmy, że różnice między stacjami mogą sięgać nawet 4 hrywny na litrze. Wyzwaniem jest zatem znalezienie stacji, która oferuje paliwo w dobrej jakości, a jednocześnie po rozsądnej cenie. Z tego względu przeprowadziliśmy badania na kilku stacjach benzynowych i zebraliśmy cenne informacje na temat różnic w cenach.

Kategorie stacji benzynowych:
W toku naszych badań wyróżniliśmy kilka układów stacji benzynowych według określonych kategorii:

  1. Stacje znanych marek międzynarodowych
  2. Stacje popularnych sieci krajowych
  3. Stacje niezależne i lokalne

Najwyższa cena:
Najwyższe ceny paliw zazwyczaj odnotowuje się na stacjach należących do znanych marek międzynarodowych. Jest to spowodowane przede wszystkim kosztami reklamy i promocji, jakie ponoszą takie stacje, a także preferencyjnymi warunkami, jakie uzyskują od swoich dostawców. Cena litrowa na takich stacjach benzynowych nieustannie przekracza 29 hrywien.

Popularne sieci krajowe:
Sieci krajowe takie jak WOG, SOCAR czy AMIC wyróżniają się ustalaniem bardziej przystępnej ceny litrowej. Przy wyborze takiej stacji benzynowej, można zaoszczędzić nawet 1-2 hrywny na litrze w porównaniu z cenami międzynarodowych stacji benzynowych. Warto zauważyć, że sieci te cechują się częściej niż inne stacje dodatkowymi promocjami, których celem jest przyciągnięcie klientów.

Stacje niezależne i lokalne:
Stacje niezależne i lokalne na Ukrainie to przede wszystkim małe stacje benzynowe. Ceny paliw na nich są zdecydowanie niższe niż na międzynarodowych stacjach znanych marek i sieciach krajowych. Średnia cena litrowa wynosi od 23 do 25 hrywien na litrze. Warto w tym miejscu dodać, że nie ma na nich warunków i promocji, jakie oferują międzynarodowe stacje benzynowe.

Podsumowanie:
Jak widać, ceny paliw na Ukrainie różnią się w zależności od kategorii stacji benzynowych. Są to niemałe różnice, które w dłuższej perspektywie liczą się w znaczący sposób. Warto zatem poznać swoje potrzeby i korzystać tylko z tych stacji benzynowych, które oferują najkorzystniejsze warunki.