Polacy obecnie podróżują we wszystkich kierunkach świata używając do tego samolotów. Są to nie tylko wyjazdy służbowe, ale przede wszystkim wyloty w celach turystycznych i wypoczynkowych. Korzystając z portów lotniczych tranzytowych można z Polski dotrzeć do każdego miejsca na kuli ziemskiej.

Lot – rezerwacje biletów

Jeśli chodzi o Lot rezerwacje biletów, można robić poprzez aplikację internetową. Na stronie „Lot moja rezerwacja” należy sprawdzić, czy wszystkie niezbędne dane zostały wpisane i zaznaczone, tak by przy odbiorze biletu niepotrzebnie się nie zdziwić, dlatego trzeba przejrzeć rezerwację wielokrotnie. W momencie wygenerowania biletu, automatycznie powstaje numer rezerwacji, który jest widoczny na ekranie komputera w momencie zakończenia procesy zakupu biletu. Jeżeli bilet zostanie opłacony przy wykorzystaniu karty lub innej formy elektronicznej, kupujący trzyma na adres mailowy elektroniczny bilet lotniczy i potwierdzenie rezerwacji. Kupiony w ten sposób bilet i kartę pokładową należy najlepiej wydrukować, aby mieć przy sobie, chociaż obecnie wystarczy wszystko mieć na ekranie smatrfona. PLL Lot rezerwacje to bardzo przyjazna i łatwa w obsłudze aplikacja, która umożliwia zakupienie biletu lotniczego w naprawdę przystępnych cenach. Lot bardzo często organizuje promocje dla swoich klientów, dlatego trzeba na bieżąco śledzić ich stronę, ponieważ można znaleźć coś ciekawego w różnych kierunkach.

Jak kupować bilet za pomocą aplikacji?

Na niezdecydowanych podróżnych, a jest ich spora liczba czekają interesujące ceny, tylko trzeba pilnować promocji, ponieważ każdego dnia mogą być inne. Po otrzymaniu biletu warto dokonać odprawy on line, kiedy już to będzie możliwe, ponieważ dzięki temu oszczędza się czas, a nawet pieniądze. Do odprawy on line potrzebny jest numer rezerwacji albo numer biletu lotniczego. Wszystkie te informacje znajdują się w elektronicznym bilecie lotniczym wysłanym przez przewoźnika. Odprawy on line można dokonać poprzez stronę LOT-u najwcześniej 24 godziny przed odlotem. Korzystając z aplikacji Lot można w łatwy i intuicyjny sposób dokonać odprawy, nie komplikując sobie czasu przed odlotem. Odprawiając się można zarezerwować sobie dowolne miejsce w samolocie. Na koniec pasażer otrzymuje kartę pokładową, którą może sobie wydrukować ze strony internetowej albo z maila, który jest wysyłany na pocztę. Lot wysyła również link do mobilnej karty , który można w każdej chwili otworzyć i przedstawić na lotnisku. Ci którzy posiadają aplikację Passsbook mogą zapisać kartę bezpośrednio w programie.