W dzisiejszych czasach znajdziemy bogaty wybór małych samochodów, które są z małym silnikiem. Silnik typu 0.8 to mała pojemność. I nie jest on aż tak szybki, jednak można poprzez jego użytkowanie w miarę przyzwoicie sobie żyć. Jeśli mamy wielkie koszta utrzymania wliczając dom, dzieci żonę i psa. Samochód nadaje się dla osób, które nie lubią tracić duże pieniądze na naprawy oraz użytkowanie samochodu. On jest dogodnym rozwiązaniem, jego utrzymanie nie odczuje się na kieszeni. Samochód ten jest 5 – drzwiowy w różnych kolorach, obecnie już nie produkowany.

Matiz, samochodzik z charakterkiem.

I tu w zależności od rodzaju silnika zmienia się spalanie. I model 0.8 w matiz spalanie jego to 6.1 litra na 100 kilometrów. A następnie model 1.0 w matiz spala 7, 6 litra na 100 kilometrów. I kolejny, a zarazem ostatni modle z pojemnością również 1, 0 pobiera 7 litrów.
Inna wersja matiz na gaz występuje w trzech odsłonach. Odsłona pierwsza to pojemność 0.8, ze zużyciem 7, 2. Druga odsłona to 1.0 oraz zużycie w granicach 6.5 litra. A w ostatnim modelu o silniku 1.0 zużycie jest o niebo wyższe ponad 8 litrów. I pojemność baku wynosi maksymalnie 30 litrów. To pokazuje, że w przeliczeniu można nim przemierzyć ponad 300 kilometrów nie tankując, i nie zajeżdżając na stację benzynową.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że matiz to ekonomiczny samochód. Ten samochód jest bardzo łatwy w utrzymaniu dla kierowcy. Nie wymaga wysokich kosztów podczas jego naprawy.