Świat transportu drogowego regulowany jest tysiącami najróżniejszych punktów regulaminów i ustaw. Akty prawne regulujące transport drogowy mówią jasno i przedstawiają nam najważniejsze informacje i ustawy, które musimy znać zanim zdecydujemy się na zostanie kierowcą ciężarówki.

Akty prawne regulujące transport drogowy

Akty prawne regulujące transport drogowy to nic innego jak zbiór ustaw, reguł i zasad, które mają na celu odpowiedzieć na najczęściej zadawane przed nowych kierowców pytania oraz na uregulowania wszystkich niejasności w kwestiach transportu drogowego. Najczęściej zadawane pytanie brzmi: kiedy ciężarówki maja zakaz jazdy? To właśnie tym pytaniem, zajmiemy się w dniu dzisiejszym.

kiedy ciężarówki maja zakaz jazdy?

Odpowiadając na pytanie kiedy ciężarówki maja zakaz jazdy, musimy zerknąć do odpowiedniego rozporzędzenia. W takich rozporzędzeniu widnieją jasne godziny i dni, w których ciężarówki mają zakaz “pracy”. Najczęściej nie są to pełne dni, lecz konkretne godziny – na przykład w niedzielę, ciężarówki mogą pracować jedynie od godziny 00:00 do godziny 08:00 oraz od godziny 22:00 do końca dnia – poniedziałek jest wtedy normalnym dniem roboczym.