Transport lotniczy

Ile kosztuje licencja na transport drogowy międzynarodowy? Transport drogowy w Europie.

Ile kosztuje licencja na transport drogowy międzynarodowy? Transport drogowy w Europie.

mar 11, 2018

Co innego jest posiadać firmę, która transportuje towary tylko na terenie naszego kraju, a co innego jest posiadać firmę realizującą się w działaniach zwązanych z transport drogowy w Europie. Jest to zupełnie inny kaliber i obszar działania.

Ile kosztuje licencja na transport drogowy międzynarodowy?

Ile kosztuje licencja na transport drogowy międzynarodowy? jest to kwestia wielu czynników i deklaracji jakie musimy wypełnić, a więc odpowiedż na pytanie ile kosztuje licencja na transport drogowy międzynarodowy nie jest tak prosta, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać.

transport drogowy w Europie

Aby móc realizować transport drogowy w Europie musimy wypełnić odpowiedni wniosek. W celu jego wypełnienia, niezbędne będą nam takie czynniki oraz dokumenty jak odpis z KRS, zezwolenie na wykonywanie przewoźnictwa drogowego, certyfikat kompetencji zawodowowych, zaświadczenie o nadaniu REGON, zaświadczenie o nadaniu NIP, oświadczenie o posiadaniu stałej oraz rzeczywistej siedziby w jednym z państw UE. Ponadto, wymagane są dokumenty potwierdzające zdolność finansową przedsiębiorstwa – kwota musi przekraczać 9000 euro na pierwszy pojazd i 5000 euro na każdy kolejny.