Transport drogowy jest aktualnie najpopularniejszą formą transportu. Przewóz osób bądź też towarów przy pomocy dróg publicznych stał się dużo prostszy niż kiedyś. Ogromna ilość autostrad i dróg ekspresowych powoduje wielką swobodę i możliwości tego transportu.

Transport drogowy osób

Wszystko co dobre, niesie jednak ze sobą jakieś minusy i komplikacje. Transport drogowy osób pojazdami wymagającymi licencji jest możliwe tylko dla osób, które takową licencję posiadają. Nie możemy zostać zostać przewoźnikiem osób, jeżeli w naszych dokumentach widnieje brak licencji na transport drogowy. Transport drogowy osób wiąże się z wielką odpowiedzialnością.

Brak licencji na transport drogowy

 

Kierowca bierze wtedy pełną odpowiedzialność za wszystkie osoby znajdujące się w środku pojazdu. Pojazdem takim może być bus, autobus bądź też samochód typu taksówka. Do wykonywania wszystkich tych przewozów obowiązkowe jest posiadanie odpowiednich licencji. Brak licencji na transport drogowy, a mimo tego przewożenie osób do punktów docelowych w celach zarobkowych i zarejestrowanych jest surowo karane nie tylko grzywną, ale nawet pozbawieniem wolności.