Transport lotniczy

Transport drogowy osób, a Brak licencji na transport drogowy

Transport drogowy osób, a Brak licencji na transport drogowy

kwi 21, 2018

Transport drogowy jest aktualnie najpopularniejszą formą transportu. Przewóz osób bądź też towarów przy pomocy dróg publicznych stał się dużo prostszy niż kiedyś. Ogromna ilość autostrad i dróg ekspresowych powoduje wielką swobodę i możliwości tego transportu.

Transport drogowy osób

Wszystko co dobre, niesie jednak ze sobą jakieś minusy i komplikacje. Transport drogowy osób pojazdami wymagającymi licencji jest możliwe tylko dla osób, które takową licencję posiadają. Nie możemy zostać zostać przewoźnikiem osób, jeżeli w naszych dokumentach widnieje brak licencji na transport drogowy. Transport drogowy osób wiąże się z wielką odpowiedzialnością.

Brak licencji na transport drogowy

 

Kierowca bierze wtedy pełną odpowiedzialność za wszystkie osoby znajdujące się w środku pojazdu. Pojazdem takim może być bus, autobus bądź też samochód typu taksówka. Do wykonywania wszystkich tych przewozów obowiązkowe jest posiadanie odpowiednich licencji. Brak licencji na transport drogowy, a mimo tego przewożenie osób do punktów docelowych w celach zarobkowych i zarejestrowanych jest surowo karane nie tylko grzywną, ale nawet pozbawieniem wolności.