Transport drogowy, tak jak i każdy transport ma swoje plusy i minusy; pozytywy i negatywy. Dzisiaj zajmiemy się właśnie rozpatrzeniem i przeanalizowaniem wszelkich za i przeciw związanych z transportem drogowym.

transport drogowy międzynarodowy

Na początek, odpowiedzmy sobie na pytanie czym jest transport drogowy. Otóż, transport drogowy jest aktualnie najpopularniejszą formą transportu, w której to zadaniem przewoźnika jest przemieszczenie osób bądź też towarów z punktu A do punktu B.

Transport drogowy wady i zalety

Transport drogowy wady i zalety. Do zalet zaliczyć możemy na pewno swobodę przemieszczenia się; drogi aktualnie znajdują się wszędzie. Kolejną zaletą jest szybkość tej komunikacji oraz jej szerokodostępność. Wadą transportu drogowego może być brak możliwości pokonania mórz i oceanów – tutaj przewagę mają samoloty, które ostatecznie są jednak dużo droższe i mniej opłacalne. Kolejną wadą może być zatruwanie środowiska – jednakże większe zanieczyszczenia powodują także samoloty, więc na ten temat możnaby polemizować. Z tego wynika, że transport drogowy wady i zalety są bardzo zróżnicowane i skrajne. Najważniejszą jednak zaletą jest możliwość wykonywania transport drogowy międzynarodowy bardzo swobodnie. Wszyscy wiemy, że wymiana towarów między krajami jest bardzo ważna, a pomaga w tym właśnie transport drogowy międzynarodowy.