Wyruszając w podróż samolotem, wybór odpowiedniego miejsca może mieć duży wpływ na całe doświadczenie z lotu. Niektórzy wolą siedzenia blisko okna, inni wolą układ przy korytarzu, ale bez względu na preferencje, istnieją pewne wskazówki, które można wziąć pod uwagę podczas wyboru miejsca w samolocie.

 1. Przygotuj się przed lotem.
  Przed wyjazdem na lotnisko, warto zapoznać się z układem samolotu na pokładzie którego będziemy lecieć, aby wybrać najlepsze miejsce. Wiele linii lotniczych udostępnia mapy miejsc i ustawienia siedzeń na swoich stronach internetowych, co ułatwia wybór.

 2. Wybierz miejsce odpowiednie dla Twoich potrzeb.
  Podczas wyboru miejsca warto uwzględnić swoje indywidualne potrzeby. Dla osób wysokich, wygodniejsze mogą być rzędy z większą ilością miejsca dla nóg, a osoby z problemami z kręgosłupem powinny rozważyć miejsca z dodatkową poduszką na oparcie krzesła.

 • Jeśli potrzebujesz w trakcie lotu często korzystać z łazienki, wybierz siedzenie blisko korytarza.
 • Jeśli chcesz uniknąć ruchu i niepokoju, siedząc z tyłu samolotu, wybierz miejsce w sekcji ogonowej.
 1. Unikaj miejsc blisko kuchni.
  Miejsca w samolotach blisko kuchni mogą być bardzo uciążliwe, ponieważ to właśnie tam, są największe ruch i hałas w trakcie lotu. unikaj miejsc blisko kuchni i strefy usługowej, gdzie znajdują się toalety i miejsca, gdzie pracownicy serwują posiłki i napoje pasażerom.

 2. Blisko okna czy przy korytarzu?
  Wybór miejsca blisko okna czy przy korytarzu, zależy głównie od indywidualnych preferencji pasażera. Oba miejsca mają swoje plusy i minusy.

 • Miejsca przy korytarzu są bardziej dostępne, ale często są trudniejsze do regulowania wentylacji niż miejsca przy oknie.
 • Miejsca blisko okna są z kolei cichsze i bardziej stabilne w trakcie lotu. Pozwalają także na podziwianie krajobrazów z powietrza.
 1. Rozważ opcję zakupu dodatkowych usług.
  W niektórych liniach lotniczych możliwe jest zakupienie dodatkowych usług, które oferują wybór miejsc zwiększających komfort podróżowania, takich jak siedzenia w pierwszym rzędzie, zwiększone przestrzenie dla nóg czy lepsze jedzenie. Warto rozważyć takie opcje, szczególnie podczas dłuższych lotów.

Podsumowując, wybór miejsca w samolocie może mieć duży wpływ na komfort podczas lotu. Przy wyborze warto uwzględnić swoje indywidualne potrzeby i preferencje, aby zminimalizować dyskomfort oraz zapewnić sobie jak najlepsze doświadczenie podczas podróży.