ILA Berlin – Intro + Airbus A350XWB

ILA Berlin Air Show miały dla mnie odsłony: „sprzętową”- z całą masą maszyn na statyce, wiele z nich dostępnych dla zwiedzających, oraz „ludzką”. Chociaż tej ludzkiej było niewiele, bo powiedziałbym, że tłumu zwiedzających nie widziałem. OK- dwa pierwsze dni były przeznaczone dla prasy i tzw. Trade Visitors (cokolwiek by to nie znaczyło), ale w piątek wstęp mieli wszyscy chętni, a mimo to bez problemu można było w każdej chwili zająć miejsce „przy barierkach”, żeby fotografować pokazy dynamiczne. Porównując to z AirShow w Radomiu, kiedy to trzeba było zająć strategiczną miejscówkę z samego rana, a potem kombinować jak jej nie stracić. W Berlinie było jakoś pusto… luźno… Myślałem, że może teren wiekszy, ale jednak nie. W sumie to było dobre, bo jak mnie fruwadła nie interesowały to zaglądałem tu i tam… Ale do rzeczy :)

AIRBUS A350XWB

Zupełnie subiektywnie napiszę, że to mój nowy idol. Miałem niewątpliwą przyjemność oglądania go przez 3 dni, z czego 3 razy na dynamice. Prezentuje się absolutnie genialnie- na ziemi i w powietrzu. Pokaz, który uskutecznili piloci robił na mnie ogromne wrażenie za każdym razem. Przechył w jakim dane mi go było oglądać zapierał dech i wywoływał ciary, mimo pewnie coś koło 30 stopniowego upału. Byłbym zapomniał- ten samolot jest mega cichy. Przy starcie start nie uświadczysz „standardowego” hałasu wytwarzanego przez „zwykłe” samoloty. Dobra… piszę tak jakbym się jarał, ale tak się składa, że się jaram. Przyznaję się bez bicia, że nie wiem na kogo bym postawił w pojedynku A350XWB vs. B787.

YouTube Preview Image

Absolutnym hitem i zaskoczeniem była taka sytuacja: stoi sobie A350 za barierkami, lud go podziwia. W pewnej chwili barierki sa demontowane, podjeżdża holownik i śmiga z A350 między ludźmi bo zbliża się pora pokazu w powietrzu. Słaba sytuacja? Samolot kołuje, a ty możesz w zasadzie dotknąć silnika. W Polsce sytuacja raczej niewyobrażalna. Po części z powodu „logiki ULC”, po części pewnie z powodu kultury zwiedzających. tak czy inaczej miałem możliwość stać pod skrzydłem kołującego A350. Grubo!!!

Zobacz pozostałe materiały z ILA Berlin AirShow:

Boeing E-3 Sentry oraz Airbus A310 Medevac

Helikoptery

Airbus A400M Atlas oraz Mig 29 Fulcrum

Airbus A380 Emirates

Zdjęcia różne, różniste

3 dni w lotniczym raju

Jedno jest niezmienne: zawsze możesz dać lajka, udostępnić wpis na swoim Facebooku lub podesłać linka znajomym. Pamiętaj o tym :)