Z Warszawy do Toronto z Air Canada Rouge

15 czerwca 2016 roku, kilka minut przed godziną 8, na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował pierwszy samolot Air Canada Rouge. Tym samym uruchomione zostały bezpośrednie połączenia z Toronto. Zgodnie z tradycją samolot został powitany salutem wodnym w wykonaniu Lotniskowej Straży Pożarnej.

IMG_9915_sTurystyczna linia, jaką jest Air Canada Rouge, będzie wykonywać rejsy na trasie Toronto-Warszawa-Toronto cztery razy w tygodniu:

lot AC1926 Toronto – Warszawa- niedziela, wtorek, czwartek, sobota, start o godz. 17:10, lądowanie o 8:10 następnego dnia
lot AC1927 Warszawa – Toronto- niedziela, poniedziałek, środa i piątek, start o godz. 10:05, lądowanie  13:55 tego samego dnia (godziny dotyczą czasów lokalnych)

Przewoźnik będzie operował na tej trasie do 1 października bieżącego roku. Do obsługi destynacji przewidziano samolot Boeing 767-300ER, w konfiguracji dwuklasowej (24 miejsca w klasie Premium Rouge i 258 w klasie Economy)- razem 282 miejsca.

Inauguracyjnym lotem do Warszawy przyleciało 253 pasażerów, a w drogę powrotną do Toronto udały się 183 osoby.

Vijay Bathija, wiceprezes ds. handlowych, Air Canada Leisure Group
Vijay Bathija, wiceprezes ds. handlowych, Air Canada Leisure Group

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy dziś otworzyć to nowe połączenie z Warszawy do Toronto”, powiedział Vijay Bathija, wiceprezes ds. handlowych, Air Canada Leisure Group. „Nasi polscy klienci mogą teraz podróżować z nami non-stop do Toronto. Jest to nowy rodzaj podróży wypoczynkowych z doskonałą obsługą klienta, w odprężającej atmosferze podczas lotu oraz szeregiem korzyści, jakie oferuje Air Canada, a wszystko to w konkurencyjnych cenach.”

Wspólnie z przedstawicielami Air Canady przecięcia wstęgi inaugurującego rejsy z Warszawy dokonali Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polsce i Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina.

Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina
Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina

„Cieszę się, aby że widzę flagowego przewoźnika Kanady – Air Canada Rouge – uruchamiającego nowe połączenie pomiędzy Warszawą a Toronto, zbliżając jeszcze Polskę i Kanadę. Miałem przyjemność uczestniczyć w inauguracyjnym locie z Toronto i byłem zadowolony z poziomu usług oferowanych na pokładzie” – powiedział Stephen de Boer, ambasador Kanady w Polsce. „Kanada i Polska mają bardzo  szerokie dwustronne powiązania gospodarcze, a bazując na naszych wspólnych historycznych wartościach to nowe połączenie pozwoli na pogłębianie kontaktów międzyludzkich.

Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polsce
Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polsce

Korzystając z tej okazji, chciałbym przypomnieć osobom podróżującym do Kanady, że cudzoziemcy podróżujący w ruchu bezwizowym – jak Polacy – powinni mieć elektroniczną autoryzację ich podróży (ETA) zarówno, jeśli lecą do lub przez Kanadę. Posiadanie ETA stanie się obowiązkowe od 29 września 2016. W szerszym kontekście, to nowe połączenie lotnicze między Kanadą i Polską pomoże przedsiębiorcom z obydwu krajów do pełnego wykorzystania korzyści ze zbliżającej się ratyfikacji kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej (CETA) między Kanadą a Unią Europejską. „

Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina powiedział, że jest zadowolony, że może powitać Air Canada Rouge na lotnisku w Warszawie: „Cieszymy się z faktu, że nasza siatka połączeń powiększa się o nową, długodystansową, transatlantycką trasę. Pozyskanie nowego przewoźnika, a zwłaszcza takiego, jak Air Canada, który może zaoferować wiele ciekawych połączeń, zwiększa atrakcyjność Lotniska Chopina jako portu przesiadkowego.”

GALERIA ZDJĘĆ