Emirates: wyjątkowy lot siedmiu samolotów w barwach klubów piłkarskich

Siedem samolotów Emirates, ozdobionych specjalną kalkomanią z wizerunkami piłkarzy, wzbiło się w powietrze w ciągu kilku godzin tego samego dnia w starannie skoordynowanej akcji. Celem przedsięwzięcia było okazanie wsparcia klubom piłkarskim sponsorowanym przez przewoźnika w związku ze zbliżającym się końcem sezonu.

YouTube Preview Image

Samoloty zostały ozdobione wizerunkami drużyn dla uczczenia współpracy Emirates z sześcioma legendarnymi klubami piłkarskimi, które łącznie zrzeszają ponad półtora miliarda kibiców na całym świecie.

Wspomniane kalkomanie zostały umieszczone zarówno na Airbusach A380, jak i Boeingach 777. Znalazły się na nich herby i wizerunki piłkarzy podstawowej drużyny Arsenalu Londyn, Realu Madryt, Paris Saint-Germain, HSV, Benfiki Lizbona i AC Milanu. Od chwili, gdy kalkomanie po raz pierwszy pojawiły się na siedmiu samolotach w 2015 roku, maszyny wzbiły się w powietrze ponad 1,8 tys. razy, wylatując blisko 12 tys. godzin.  Dzięki nim kibice piłkarscy z ponad 150 miast znajdujących się w siatce połączeń Emirates mogą podróżować za granicę w samolotach ozdobionych grafikami ich ulubionych drużyn.

emirates_football_club_themed_aircraftLinie Emirates od ponad dekady konsekwentnie wspierają kluby piłkarskie o globalnej renomie. Ten rok jest szczególnie ważny z punktu widzenia umów sponsorskich Emirates, ponieważ przewoźnik świętuje 10 lat sponsoringu Arsenalu Londyn, AC Milanu, HSV i Paris Saint-Germain.

Linie Emirates od 2012 są oddanym partnerem Realu Madryt, a odkąd logo przewoźnika trafiło na koszulki klubowe w 2013 roku, Królewscy dwukrotnie zwyciężyli w Lidze Mistrzów UEFA. Benfica, najbardziej utytułowany klub piłkarski Portugalii, niedawno świętował swoje 35. zwycięstwo w lidze krajowej – trzecie z rzędu i pierwsze, odkąd drużyna gra w koszulkach z logo Emirates. Klub Paris Saint-Germain czwarty sezon z rzędu zdobył tytuł mistrza Ligue 1, a ponadto wywalczył swój 10. Puchar Francji, Superpuchar Francji i Puchar Ligi Francuskiej.