Koszulkowe foty

DSC_0908Ostatnie dwa tygodnie minęły w klimatach „koszulkowych”. Rzecz miała swój początek w zabawie z programem graficznym, której pierwotnie niezamierzonym efektem był prosty projekt nadruku na koszulkę. Dla ułatwienia dodam, że motyw oczywiście lotniczy, a raczej lotniskowy:) Kiedy wrzuciłem projekt na FB ktoś zapytał „a skąd to, a czy ja też mogę”. I tak z niby-niczego powstała spontaniczna akcja produkcji koszulek dla kilku znajomych osób. Po przeczytaniu kilku uwag do projektu, a także życzeń zapadła decyzja, że powstanie koszulka w wersji „retro-retro”. Pod tym dziwnym tworem kryje się projekt z planem lotniska, który wielu osobom jest najbliższy- bo właśnie przy takim widoku zaczynali swoją przygodę z pasją lotniczą. Chodzi mianowicie o plan portu lotniczego, ale bez niedawno oddanych do użytku dróg kołowania Sierra 2, Alfa 8 oraz płyt postojowych PPS-12 i PPS-13. Ot, wspomnień czar.

Brawo ten Pan :)

Cała akcja, choć spontaniczna i w pełni amatorska, przebiegła bardzo sprawnie i prawie wszystkie koszulki trafiły już do właścicieli. Niektórzy, nie zważając na śnieg i chłód od razu przywdziali na siebie nowe barwy „wojenne”. Ja bym się, motyla noga, aż tak nie poświęcił:)

Przy okazji uroczystego rozdawania koszulek nie mogło zabraknąć zwykłego focenia. Nie nastawiałem się na nic konkretnego, bo z racji miejsca spotkania (Wiraż) i godzin (wczesne popołudnie) zdjęcia były robione pod słońce. Z drugiej strony, skoro robię je dla przyjemności to „backlity” są mało ważne. Na szczęście spotkała nas miła niespodzianka, bo RWY33 został czasowo zamknięty z powodu Akcji Zima. Dzięki „tańczącym z odśnieżarkami” przez około 30 minut starty i lądowania odbywały się na pasie 29. A że akurat była to pora lądowania operującego od niedawna CargoJeta na „grubym Benku”, więc miałem fajny bonus.

P.S. Zostały mi jeszcze dwie wolne koszulki w rozmiarze L (czarna i biała). Jeśli kogoś interesują, to zapraszam na priv.