W styczniu wzrosty w ruchu pasażerskim na Katowice Airport

logo_EPKTW pierwszym miesiącu bieżącego roku w Katowice Airport wzrósł pasażerski ruch całkowity, regularny i czarterowy.

W ruchu całkowitym odprawiono 145 170 podróżnych o 4% więcej niż styczniu zeszłego roku. Wzrost odnotowano w segmencie ruchu czarterowego, w ramach którego obsłużonych zostało 22 717 pasażerów, o 29% więcej niż w tym samym okresie 2014 roku. W ruchu regularnym, obsłużonych zostało 120 359 osób, o 1,7% więcej niż rok temu.

Prognozy wskazują, że 2015 rok będzie kolejnym rekordowym po minionym, w którym obsłużono 2,7 mln osób.
W tym roku w Pyrzowicach zostanie odprawionych około 3 mln pasażerów. Z jednej strony będzie to możliwe dzięki powiększeniu, w marcu bieżącego roku, pyrzowickiej bazy linii lotniczej Wizz Air o piątego 180-miejscowego Airbusa A320. W związku z tym przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów na wybranych trasach do Skandynawii i na Wyspy Brytyjskie oraz otworzy nowe połączenia do Belfastu, Larnaki, Bristolu i Bolonii. Ponadto 17 stycznia br. Wizz Air wznowił cieszące się dużym zainteresowaniem rejsy do Tel Awiwu, 30 marca br. do siatki połączeń wróci trasa do Kutaisi w Gruzji. Drugim czynnikiem jest prognozowany wzrost ruchu czarterowego.