Poczuj się jak pilot Dreamlinera LOT-u!!!

voucherLOT już po raz siódmy gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem przekazuje na licytację przelot do Gatwick pod Londynem i szkolenie na symulatorze Boeinga 787 Dreamliner! To wyjątkowa możliwość wcielenia się w rolę pilota najnowocześniejszego samolotu pasażerskiego, ale przede wszystkim szansa pomocy w leczeniu dzieci oraz wsparcia opieki medycznej nad osobami starszymi.

symulator 787 (2)

LOT już wystawił na licytację niezwykle wyjątkową i atrakcyjną rzecz – voucher dla dwóch osób na przelot do Londynu i możliwości szkolenia na symulatorze Dreamlinera w międzynarodowym ośrodku Boeinga w Gatwick. Na kanale YouTube LOT-u można już obejrzeć film zachęcający do licytowania:

YouTube Preview Image

W licytacji może wziąć udział każdy, kto ma ochotę poczuć się jak zawodowy pilot i to Boeinga 787 Dreamliner, który na swój pokład zabiera 252 osoby:

Siódemka to w wielu kulturach szczęśliwa liczba. Cieszymy się więc, ze po raz siódmy możemy wspierać WOŚP mając do zaoferowania taką atrakcję. Dreamliner podczas startu waży ponad 200 ton i żeby wznieść się w powietrze musi rozpędzić się do prędkości prawie 300 km/h! Pilotowanie tej najnowocześniejszej na świecie maszyny to wyzwanie, ale i przyjemność. Profesjonalny symulator zapewnia autentyczne wrażenia z lotu, emocje są więc gwarantowane. A to tylko początek! Osoba, która wygra licytację zobaczy jak wygląda szkolenie naszych pilotów pod okiem najlepszych instruktorów LOT-u” – mówi Sebastian Mikosz, Prezes PLL LOT.

symulator 787 (1)To okazja do tego, by doświadczyć wyjątkowości, jaką daje możliwość latania Dreamlinerem. Będzie można nie tylko „na żywo” zobaczyć kokpit, ale również wczuć się w atmosferę lotu i na bieżąco podejmować związane z nim decyzje, przekonując się jak odpowiedzialną pracę wykonują piloci.

Dreamliner LOT-u już po raz drugi jest angażowany do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku jedna z maszyn została oklejona sercami WOŚP stanowiąc największy OrkiestroLOT w historii.

Dreamliner w barwach Orkiestry przez około 6 miesięcy latał na trasach dalekiego zasięgu LOT-u czyli do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu, realizował też rejsy czarterowe do różnych egzotycznych i popularnych turystycznie miejsc na świecie promując ideę pomagania.

 Wcześniej OrkiestroLOTami były mniejsze maszyny, latające na trasach krajowych i europejskich – Embraery. LOT wielokrotnie wspierał też akcję WOŚP przekazując na aukcje np. bilety lotnicze.

W dniu Finału WOŚP – 11 stycznia – personel pokładowy wszystkich samolotów LOT-u będzie nosił przyklejone do mundurów charakterystyczne czerwone serduszka.