Kraków na mapie połączeń KLM

Amsterdam (1)KLM uruchamia nowe połączenia w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji. W rozkładzie letnim mieszkańcy Krakowa, Belfastu i Montpellier zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń holenderskiego przewoźnika, która obecnie obejmuje 130 miast na całym świecie, w tym wiele unikatowych destynacji takich jak: Panama, Kilimandżaro, chińskie Hangzhou czy wyspy Bali, Curacao, St. Maarten i Bonaire. Do tej pory KLM oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Amsterdamie, wyłącznie z Warszawy. Od maja 2015 roku Kraków zostanie wpisany na listę miast obsługiwanych przez holenderskiego przewoźnika, łącząc południową Polskę z Holandią 7 razy w tygodniu.

Kraków w siatce KLM

W sezonie letnim 2015 samolot KLM będzie startował z Krakowa o godzinie 16:55, by na lotnisku Schiphol w Amsterdamie wylądować o 18:55. Dzięki nowemu połączeniu podróżni z Polski będą mogli jeszcze tego samego dnia przesiąść się na Schiphol między innymi na lot do Buenos Aires i Santiago de Chile (20:50), Szanghaju (21:20), czy Abu Zabi (21:45). Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 14:25 i przylot do Krakowa o 16:20. Ponadto mieszkańcy południowej części kraju, poza bezpośrednim lotem Kraków-Amsterdam, nadal będą mogli korzystać z połączenia przez Warszawę.

Kraków nie jest jedyną nowością w letniej siatce połączeń KLM. Od maja 2015 roku rozkład lotów na terenie Wielkiej Brytanii został wzmocniony o Belfast – jest to już 14 miasto w tym kraju obsługiwane przez KLM bezpośrednio z Amsterdamu. Największa metropolia Irlandii Północnej jest bardzo popularna wśród turystów, tylko w 2012 roku odwiedziło ją aż 3 miliony obcokrajowców. Historycznie Belfast od stuleci słynął z przemysłu stoczniowego, to właśnie w tym mieście zbudowano Titanica.

Z kolei na terenie Francji 6 kierunkiem obsługiwanym przez KLM bezpośrednio z Amsterdamu będzie Montpellier. Malownicze miasto położone na południu kraju w pobliżu Morza Śródziemnego jest rajem zarówno dla turystów, jak i studentów Uniwersytetu Montpellier, jednej z najstarszych uczelni na świecie.

Port lotniczy Amsterdam−Schiphol

Samolot KLM_b737Rozległa siatka połączeń KLM obejmuje zarówno wiele interesujących połączeń międzykontynentalnych (np. Kanton, Santiago de Chile, Rio de Janeiro, Nairobi), jak i  liczne miasta w Europie (szczególnie bogata oferta na Wyspach Brytyjskich czy w Skandynawii). Natomiast lotnisko Amsterdam−Schiphol oferuje znacznie więcej niż tylko wygodny tranzyt. W porcie bazowym KLM można zrelaksować się w spa, odpocząć w parku miejskim, zaszaleć w kasynie, poczytać w bibliotece, a nawet wziąć ślub! Do tego bogata oferta sklepowa i gastronomiczna na każdą kieszeń usatysfakcjonuje najbardziej wymagających podróżnych. Ogromną przestrzeń zaprojektowano z myślą o maksymalnym uprzyjemnieniu pasażerom czasu w oczekiwaniu na samolot. Port lotniczy Amsterdam−Schiphol jest bardzo lubiany przez podróżnych i rokrocznie nagradzany jako jedno z najlepszych lotnisk na świecie.

W przypadku niektórych podróży międzykontynentalnych realizowanych przez KLM, pasażerowie mają dłuższą przesiadkę w Amsterdamie, a niekiedy wymagany jest nocleg. Jest to okazja, aby wybrać się do miasta i zwiedzić Amsterdam i okolice. Stolica Holandii zachwyca niezależnie od pory roku a port KLM oddalony jest zaledwie 15 minut od centrum Amsterdamu i oferuje wygodne połączenie kolejowe wprost z terminala lotniska. Niewiele osób wie, że kanały w Amsterdamie są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wędrówkę po mieście warto rozpocząć od zwiedzenia urokliwych uliczek z typowymi holenderskimi domami, a następnie udać się do Muzeum Van Gogha, The Dam Palace, Rijksmuseum czy Muzeum Oczu (EYE Museum).

Tradycyjny KLM

KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie, która od początku swojego istnienia funkcjonuje pod tą samą nazwą. Już za 4 lata holenderski przewoźnik będzie obchodził swoje 100 urodziny. Pierwsze przeloty na trasie Warszawa-Amsterdam realizowano już w 1956 roku!