Pierwszy Airbus A350 XWB trafia do Qatar Airways!!!

A350_XWB_Qatar_Airways_delivery_ceremonyAirbus dostarczył pierwszy egzemplarz A350 XWB, samolotu szerokokadłubowego najnowszej generacji, premierowemu klientowi — liniom lotniczym Qatar Airways. A350 XWB zmieni sposób, w jaki ludzie będą latać w najbliższych dekadach, rozpoczynając nową erę komfortowych, efektywnych podróży dalekodystansowych w służbie Qatar Airways, przewoźnika znanego w branży z najwyższych standardów obsługi pasażerów.

A350 XWB wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie i przełomowe innowacje w dziedzinie aerodynamiki, lekkich materiałów oraz systemów pokładowych. Napędzany niezwykle paliwooszczędnymi i bardzo cichymi silnikami Rolls-Royce Trent XWB i wyposażony w szeroką, jasną i przestronną kabinę pasażerską, A350 XWB z pewnością stanie się faworytem pasażerów, którzy odkryją zupełnie nowy sposób latania. Linie lotnicze skorzystają też na niedoścignionej wydajności operacyjnej i efektywności kosztowej.

A350 XWB uzupełni rosnącą flotę maszyn A380 i A330 w służbie linii lotniczych Qatar Airways, które staną się pierwszym przewoźnikiem eksploatującym wszystkie modele z rodziny szerokokadłubowych samolotów Airbusa.  A350 XWB w połączeniu z samolotami A380 i A330 zapewni niezrównany poziom zgodności operacyjnej i komfortu w szybko rosnącej sieci przewozów Qatar Airways.