Wizz Air otwiera nowe połączenia z Polski

HA-LWF_9565Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej*, ogłosił dalszy rozwój atrakcyjnej cenowo lotniczej siatki połączeń z Polski. Od 25 czerwca 2015 r. Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie. Pasażerowie będą mogli polecieć do Stavanger w Norwegii. Z kolei od 24 i 26 czerwca 2015 roku, siatka tras z Katowic zostanie powiększona o loty do Bristolu, Bolonii i o popularny kierunek wakacyjny, Larnakę.

Bristol, 106. lokalizacja w siatce Wizz Air, to niezwykle zróżnicowane miasto, położone w południowo-zachodniej Anglii, rozsławione oryginalną sztuką uliczną, zielenią i wyjątkowymi  atrakcjami turystycznymi, takimi jak most wiszący Clifton Suspension Bridge. Bolonia to miejsce, w którym entuzjaści kuchni włoskiej z pewnością odnajdą najlepsze lokalne przysmaki i będą mogli delektować się doskonałym winem. Do Larnaki zmierzają wielbiciele plażowania i słonecznej pogody. Stavanger, nowe polaczenie z lotniska w stolicy Polski, to miasto w Norwegii, popularne ze względu na przepiękne fiordy i wyjątkowo bogatą ofertę kulturalną.

Ponadto Wizz Air zapowiedział zwiększenie częstotliwości lotów na popularnych trasach z lotniska w Gdańsku. Od 25 czerwca w systemie rezerwacji pojawią się 3 loty tygodniowo do Trondheim, a od 27 czerwca pasażerowie będą mogli korzystać z 3 rejsów dziennie do Londynu Luton.

Po wprowadzeniu czterech nowych tras, siatka Wizz Air urosła do 95 połączeń z Polski do 17 krajów. Bilety na nowych trasach Wizz Air są już dostępne w systemie rezerwacyjnym na stronie wizzair.com w cenach od 79 PLN.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z POLSKI:

Nowa trasa Dni Start Ceny od**
Katowice – Larnaka Śr;N 24.06.2015 159 PLN
Katowice – Bristol Pn;Pt 26.06.2015 119 PLN
Katowice – Bolonia Pn;Pt 26.06.2015 79 PLN
Warszawa – Stavanger Wt;Czw;So 25.06.2015 119 PLN

DODATKOWE LOTY GDAŃSKA:

Trasa Loty tygodniowo Start
Gdańsk – Londyn Luton z 19 do 21 27.06.2015
Gdańsk – Trondheim z 2 do 3 25.06.2015

 

Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air, powiedział: „Mamy dobre wieści dla pasażerów z Polski. Wizz Air poszerza swoją niskokosztową ofertę. Latem 2015 roku, w siatce połączeń znajdą się nowe trasy: z Katowic do Bristolu, Bolonii i Larnaki oraz z Lotniska Chopina w Warszawie do Stavanger w Norwegii. Klienci Wizz Air w Gdańsku będą mogli cieszyć się większą ilością połączeń do Londynu Luton i Trondheim. Do samego Londynu od czerwca WIZZ oferować będzie trzy loty dziennie, co sprawi, że rozkład będzie jeszcze bardziej elastyczny, idealny na krótkie wycieczki oraz dopasowany do podróży biznesowych!”.

* Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r.(„FY 2014”). 1. Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.
** Cena biletu w jedną stronę, wliczając podatki i opłaty obowiązkowe a także mały bagaż podręczny.