Pierwsza Mapa Polskiej Blogosfery

Pierwsza Mapa Polskiej Blogosfery to spontaniczny projekt, dzięki któremu będziesz mieć szansę zaistnienia (dosłownego i w przenośni) na blogerskiej mapie Polski.  Zasady zgłoszenia są bardzo proste, ale napiszę o nich poniżej.

Niedawno przez blogosferę przetoczyła się burza, mając uświadomić, że są lepsi, gorsi, więksi, mniejsi itd… Średnio mnie interesują „cyferki” innych, dlatego moja inicjatywa ma na celu pokazanie, że bloger blogerowi może być blogerem (a może i sąsiadem), a nie konkurencją. Chcę, żeby PMPB pozwoliła na szybkie i łatwe nawiązanie kontaktu z blogerem „operującym” w danej lokalizacji. Gdzie za „lokalizację” uważam miasto. Ciężko mieć znajomych w każdej miejscowości, a dzięki blogerom, którzy wyrażą chęć otagowania na mapie pojawi się możliwość szybkiego kontaktu ze blogerem z danego rejonu. Chociażby po to, żeby polecił restaurację, hotel. Albo żeby napisać do kogoś i umówić się na piwo (wersja dla niepełnoletnich: na piwo bezalkoholowe). Życie i praktyka pokazują również, że odnalezienie się na większej imprezie może być z jednej strony trudne z powodu dużego stężenia blogerów na metr kwadratowy lokalu; lub braku zwykłej ludzkiej śmiałości do nawiązywania nowych kontaktów. Albo bardziej pragmatycznie: zawsze łatwiej zmontować ekipę do wyjazdu na #BFG, kiedy wiesz kto przebywa w Twojej okolicy i może się dorzucić do wahy na wspólny wyjazd do Gdańska. Czy do taksy, kiedy już stać Cię będzie na samolot:)

Kamień węgielny pod projekt wmurował Kamil Lipiński tagując członków MGB, jednak okazało się że są osoby spoza grupy, które pytały o możliwość dodania swojej lokalizacji na mapie. Stąd wziął się pomysł stworzenia Pierwszej Mapy Blogosfery dostępnej dla wszystkich chętnych:)

Pora na najważniejsze: zasady zgłoszeń. Po prostu napisz do mnie prywatną wiadomość przez fanpage RUNWAY37 – YOeLL,wypełnij formularz kontaktowy na końcu tego wpisu lub wyślij maila na adres: mapa@runway37.pl

– ze współrzędnymi punktu gdzie operujesz (przybliżone miejsca zamieszkania lub inne, które Was określa- np. centrum miasta, charakterystyczny punkt, który uznacie za stosowne). Najlepiej, żeby był w tym samym mieście, w którym tworzysz teksty:)
– adresem www Waszego bloga
– krótkim opisem (max. 160 znaków)
– informacją czy strona jest prowadzona przez kobietę, mężczyznę czy skład jest mieszany.

Potem pozostanie tylko czekać na oznaczenie na mapie. Podpowiadam: teraz, kiedy projekt jest na rozruchu będzie to szło w miarę szybko. Potem, wraz ze zwiększającą się ilością zgłoszeń czas oczekiwania może się trochę wydłużyć.

Z mojej strony tylko jedna prośba: proszę o zgłaszanie blogów, których jesteście AUTORAMI lub WSPÓŁAUTORAMI, nie kolegów, wujków, babć…

Żeby uniknąć nieporozumień wysłanie zgłoszenia na wyżej wskazany adres mailowy jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia: „Jestem autorem/współautorem zgłaszanego bloga i oświadczam, że wysyłając zgłoszenie nie naruszam praw osób trzecich”.

W razie pytań proszę o kontakt. Łatwo mnie znaleźć:)

* * * * *

Imię i nazwisko (wymagane)

Współrzędne pinezki (orientacyjne) można wygenerować tutaj (wymagane)

Adres email (wymagane)

Adres www bloga (wymagane)

Płeć osoby prowadzącej

Krótki opis do 160 znaków (wymagane)

Jestem autorem/współautorem zgłaszanego bloga i oświadczam, że wysyłając zgłoszenie nie naruszam praw osób trzecich.