Zmiany. Dużo zmian.

Zmiany nastąpiły szybciej niż zakładałem. Wszystko przez mój niewątpliwy geniusz programistyczny:

Post użytkownika Marcin Nowak.

a także (a raczej przede wszystkim) dzięki chłopakom z zenbox.pl, którzy bardzo mi pomogli przy przenosinach.

Kilka słów wyjaśnienia: moje wypociny prezentowane dotychczas światu na pod adresem blog.yoell.pl zmieniły swoje miejsce zamieszkania:

fot. Grzegorz Różycki (komórko :) )
fot. Grzegorz Różycki (komórko :) )

– suchary, żenujące teksty i pozostały badziew odeszły w zapomnienie
– mniejsze suchary, te które z jakiegoś powodu postanowiłem zachować znajdują się na nowej-starej domenie, wszystkie w jednym miejscu. Jeżeli coś nie dotyczy lotnictwa i nie ma go w tej sekcji, to możesz nie szukać. Tak po prostu.

Pozostałe teksty dotyczące tylko i wyłącznie tematów lotniczych masz na wyciągniecie ręki:) Od teraz runway37.pl staje się jedynym miejscem moich samo(lotniczych) uzewnętrznień. Inne teksty- na przykład bardziej domowe, też się będą pojawiać, w miarę możliwości regularnie, na drugim foto-teksto-blogu.

Powód zmian jest (dla mnie) oczywisty:

– nie czuję najmniejszej potrzeby pisania o seksie, poza tym Kwiatek wypuszcza tego towaru od metra
emocje wolę zostawić dla siebie, albo niech pisze o tym Muszkieter
– na lajfstajlu znają się dzisiaj wszyscy (poza die-stylowym Markiem, którego polecam)
– motoryzację zacnie oGarnie(r) Bartek,

więc pora się oderwać od ziemi i pobujać w obłokach.

 • Lotniczo mówisz? Z ciekawości będę zaglądał.

 • eV

  Imo zmiany na duży plus. Nie ma sensu spamować wpisami o dupie maryni, lepiej pisz o tym, czym się naprawdę interesujesz, a każdy Twój post będzie ciekawy :). O lotnictwie chętnie czytam, choć nigdy nie wsiadłam do innego samolotu niż powojenny złomek w muzeum (mam nadzieję, że w ciągu paru najbliższych lat i marzenie o lataniu uda mi się spełnić).
  Ten Disqus tylko można by zwęzić, zwłaszcza od lewej strony :)

  • Pora spróbować latania w praktyce. Nawet przelecieć się zwykłą krajówką FR na trasie WAW-GDN-WAW za sto kilka zeta dla frajdy :)

   EDIT: jeszcze nie rozkminiłem jak zwęzić Disqusa, ale posiedzę nad tym. Na razie chcę ogarnąć przenosiny do końca + przekierowania starych wpisów.

   • eV

    Do Warszawy z Gdańska jest ładne połączenie pociągowe, więc aż się legitymacja studencka w kieszeni otwiera. Bardziej myślałam o czymś typu loty po taniości jak te o których piszą np Mleczne Podróże. Tylko to wymagałoby zakupu biletu na kilka miesięcy przed podróżą, a niestety rok akademicki mam zapchany studiami i projektami, a w wakacje muszę i pracować i odbębniać praktykę studencką. Gdyby mój kalendarz zależał tylko ode mnie to już dawno miałabym pierwszy lot za sobą. No i jeszcze chyba nie chciałabym lecieć sama, a trudniej znaleźć jakiś pewny termin w przypadku większej liczby osób.
    Co do zwężenia Disqusa, imo wystarczy #disqus_thread{padding-left:20%;} i już wszystko wygląda lepiej.

 • Mie się podoba, a że na lotnictwie znam się odwrotnieproporcjonalnie do motoryzacji, do wiedzę będę chłonął.

 • Lubię Twoje teksty lotnicze, bo ta tematyka także mnie interesuje. Ale jeszcze bardziej lubię nielotnicze. Czy tych drugich będzie teraz mniej? Byłoby mi szkoda. No i trochę się czuję skołowany tym, co gdzie. Dobrze, że jest Twitter… :) BTW: na szarym tle nie jestem w stanie odczytywać nicków – chyba trzeba mieć do tego sokole oko, a nie starczowzroczne…

  • Czegoś musi być mniej, żeby innego było więcej:)
   Faktycznie, Twitter pozostaje niezmienny i zapewne tam będą wszystkie newsy się pojawiały:)

   Kolory nicków się zmienią, uno momento

 • Się obserwuje :)

 • Życzę powodzenia i dzięki za wrzutkę.
  PS
  Popracuj jeszcze nad grafiką, bo jest tu straszny nieporządek, tekstowi jest też nieco ciasno i brak powietrza (widok wpisu), menu jest za duże w stosunku do nagłówka (czemu logo po prawej stronie?). Szare tło dla Disq + szara czcionka w komentarzach – zły pomysł ;)

  • Dzięki za uwagi. Powoli będę dłubał, w miarę moich niewielkich możliwości.
   A propos tekstu- za wąska kolumna, czy zbyt ciasna czcionka?

   Disqus- wiem. Będzie zmiana :)

   • Czcionka tekstu jest OK, ale mogłaby być mniejsza w stosunku do wielkości czcionki z nagłówka. Tak jakby się trochę ze sobą gryzą te czciony, ale to wiadomo – moje zdanie tylko. Co do kolumny – zdecydowanie za wąska. Po lewej masz puste białe tło, co potęguje tylko wrażenie ciasnoty. Rób oczywiście jak Ci się podoba.

    • To mi zabiłeś gwoździa:)
     W starym layoucie miałem mniejszą czcionkę + mniejsze menu. Były opinie, że za małe wszystko :D
     Kolumny- teraz jest ca. 700px, w starym miałem 900px i była za szeroka zdaniem wielu :)

     Z drugiej strony może faktycznie zbytnio sobie wziąłem do serca powiększanie… Da radę to zmienić. Biała plama po lewej to trudniejsza sprawa, ale powalczę.